Jak se připravit na svou první milking table masáž: Tipy a rady pro úžasný zážitek

Co je to milking table masáž a jaké jsou její benefity

Milking table masáž je speciální druh masáže, při které leží klient na speciálním stole s otvorem pro obličej. Masér se zaměřuje především na oblast zad, šíje a ramen, ale nevynechá ani další části těla. Cílem této masáže je uvolnit napětí ve svalech, zlepšit krevní oběh a celkově navodit pocit relaxace a pohody.

Mezi hlavní benefity milking table masáže patří:

 • Uvolnění ztuhlých a bolavých svalů
 • Zmírnění stresu a napětí
 • Zlepšení kvality spánku
 • Podpora imunitního systému
 • Celkové zlepšení nálady a pocitu pohody

„Milking table masáž je skvělý způsob, jak se zbavit stresu a napětí. Po masáži se cítím jako znovuzrozená," říká pravidelná klientka Petra.

Příprava na milking table masáž: Co si vzít s sebou a jak se uvolnit

Abyste si svou první milking table masáž opravdu užili, je důležitá správná příprava. Zde je několik tipů, které vám pomohou:

 1. Oblečení: Na masáž si vezměte pohodlné oblečení, které se snadno svléká. Ideální jsou volné kraťasy nebo sukně a tričko nebo tílko.
 2. Sprcha: Před masáží se osprchujte, abyste se zbavili nečistot a pot. Čistá pokožka je pro maséra příjemnější a masáž bude účinnější.
 3. Jídlo a pití: Nejezte těsně před masáží velké a těžké jídlo. Mohlo by vám být během masáže nepříjemně. Naopak vypít sklenici vody před masáží je dobrý nápad, pomůže vám se lépe uvolnit.
 4. Doplňky: Sundejte si před masáží všechny šperky a doplňky, jako jsou náušnice, náramky nebo hodinky. Mohly by vám během masáže překážet a maséra rozptylovat.
 5. Komunikace: Nebojte se s masérem komunikovat. Řekněte mu, jaké máte zdravotní problémy, kde vás co bolí a jakou intenzitu masáže preferujete. Masér tak bude moci masáž přizpůsobit vašim potřebám.

Před samotnou masáží je také důležité se uvolnit a připravit se na příjemný zážitek. Zde je několik tipů, jak na to:

 • Zhluboka dýchejte a zaměřte se na svůj dech
 • Uvolněte svaly a zbavte se napětí
 • Představujte si příjemné věci a těšte se na masáž
 • Pusťte si relaxační hudbu nebo si zacvičte jógu

Pokud se vám podaří před masáží opravdu uvolnit, budete si ji mnohem více užívat a její účinky budou silnější a dlouhodobější.

„Před každou masáží se snažím alespoň 10 minut meditovat a soustředit se na svůj dech. Pomáhá mi to vypnout a naladit se na masáž," svěřuje se další pravidelná klientka Jana.
TipPopis
OblečeníVolné, pohodlné, snadno se svléká
SprchaDůkladná, pro odstranění nečistot a potu
Jídlo a pitíLehké jídlo, sklenice vody pro hydrataci
DoplňkySundat šperky a jiné doplňky
KomunikaceSdělit masérovi zdravotní problémy a preference

S těmito tipy a radami budete na svou první milking table masáž perfektně připraveni. Nezapomeňte, že masáž má být především příjemná a uvolňující. Pokud vám něco nebude vyhovovat, nebojte se to masérovi říct. Jen tak bude vaše první milking table masáž opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Komentáře